Implantacija

Dantų implantacija tai odontologijos procedūra, kuri suteiks Jums galimybę vėl jaustis pilnavertiškai ir sveikai. Tai procedūra, kurios metu į žandikaulio kaulą įsukamas titano implantas. Šis implantas kaip pagrindas, ant kurio vėliau tvirtinama dirbtinis danties vainikėlis, tiltas ar dantų protezas. 

Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos su kaulu suderinamos medžiagos titano ar jo lydinio ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį “varžtelis” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, jis turi būti sriegiamas giliai į kaulą. Įsriegus implantą, dantenos yra susiūnamos. Kadangi, tai yra intervencija į kaulą, reikia nuo 3 iki 6 mėnesių, kol implantas prigyja, ir ant jo gali būti užsukamas danties vainikėlis.

Dantų implantacijos tikslas – atkurti prarastų dantų funkciją ir estetiką, užtikrinant ilgalaikį ir patikimą sprendimą pacientams ir tokiu būdu panaikinti atsiradusį diskomfortą dėl prarasto vieno ar kelių dantų.

Procedūros etapai:

  • pirminė konsultacija, gydymo plano sudarymas;
  • planavimas: atliekama išsami burnos ertmės ir žandikaulių būklės analizė, įskaitant rentgeno, kartais kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimus;
  • implantacijos operacija: į žandikaulio kaulą įsukamas implantas. Procedūra atliekama vietinėje. Implantas visiškai suauga su kaulu (osteointegracija) po 3-6 mėnesių; 
  • danties vainikėlio užsukimas: galiausiai ant titaninės bazės tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis, kuris atkartoja prarasto danties formą ir spalvą;

Privalumai:

  • ilgalaikis sprendimas: dantų implantai gali tarnauti dešimtmečius, jei jie tinkamai prižiūrimi;
  • funkcionalumas ir estetika: atkuria dantų funkciją, leidžia normaliai kramtyti maistą ir kalbėti, taip pat atrodo ir juntami kaip natūralūs dantys;
  • žandikaulio kaulo apsauga: skirtingai nuo kitų dantų atkūrimo būdų, implantai stimuliuoja kaulo augimą ir užkerta kelią žandikaulio kaulo nykimui;

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Konsultacijos metu burnos chirurgas įvertina paciento situaciją : kaulo kiekį, dantų būklę, esančius defektus ir pasiūlo gydymo variantus. Prieš implantaciją gali būti taikomos papildomos procedūros, reikalingos implantui sėkmingai prigyti. Pvz.: atliekama burnos higiena, taikoma kaulo regeneracijos procedūra, daromas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl pati procedūra visiškai neskausminga. Padaroma keletas nedidelių pjūvių ir atkeliamas dantenų lopas. Toje vietoje suformuojama vieta implantui ir šis įsriegiamas į kaulą. Dantenos susiuvamos, o siūlai išimami po 10–14 dienų. Titanas, iš kurio gaminami implantai, puikiai biologiškai dera su kauliniu audiniu ir tiesiog suauga su juo. Tam prireikia 3–6 mėnesių, priklausomai nuo to, koks implantas buvo sriegtas, taip pat į kokį kaulą buvo sriegta – tikrą ar priaugintą. Titanas nesukelia jokių alergijų ar ligų.

Implantavimo procedūra trunka iki valandos, o dažnai ir gerokai trumpiau, ji nesudėtinga, todėl jau kitą dieną jausitės puikiai ir darbingai. Vieno apsilankymo metu galima įsriegti ir daugiau implantų, todėl, jei reikia atstatyti keletą dantų, neteks planuoti daug vizitų. Mūsų klinikoje sriegiami Osstem ir Strauman implantai.

Svarbu atsiminti:

Dantų implantacija nėra tinkama visiems pacientams. Svarbūs veiksniai yra pakankamas žandikaulio kaulo kiekis, gera bendra sveikata ir įsipareigojimas tinkamai tolimesnei priežiūrai. 

Be to, tai procedūra, kuri suteikia ilgalaikę naudą žmonėms, ieškantiems efektyvaus sprendimo dėl prarastų dantų atkūrimo.

DUK apie dantų implantaciją

Dantų implantacija tai procedūra, kurios metu danties šaknies vietoje įsriegiamas
implantas, ant kurio vėliau tvirtinamas dantų protezas (vainikėlis ar tiltas).

Procedūros metu taikoma vietinė anestezija, todėl pacientai paprastai nejaučia
skausmo. Po operacijos gali būti jaučiamas diskomfortas, bet jis gali būti
numalšinamas vaistais nuo skausmo.

Ši procedūra rekomenduojama žmonėms, kurie neteko vieno ar daugiau dantų.

Implantacija gali trukti nuo 30 iki 60 minučių, tačiau visas gydymo procesas, įskaitant
gijimo laikotarpį, užtrunka kelis mėnesius.

Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Tačiau reguliari
burnos higiena ir dantų patikrinimai yra būtini.

Kaip ir bet kuri kita chirurginė procedūra, dantų implantacija turi rizikų, tokių kaip
infekcijos, nervų pažeidimai ar implanto neprigijimas. Tačiau šios komplikacijos yra
retos.

Procedūros kaina priklauso nuo sriegiamų implantų, trūkstamų dantų skaičiaus ir
naudojamų medžiagų. Tačiau nepaisant to, reikia nepamiršti, jog tai yra investicija į
ilgalaikę sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Dantų implantus reikia prižiūrėti panašiai kaip ir natūralius dantis: reguliariai valyti
dantis, naudoti tarpdančių šepetėlius, irigatorių. Negalima naudoti tarpdančių siūlo.
Taip pat rekomenduojama reguliariai lankytis pas odontologą.

Ne visais atvejais implantacija yra tinkama. Tam gali trukdyti sveikatos būklė, tokia
kaip sunkus cukrinis diabetas, intensyvus rūkymas ar nepakankamas kaulo kiekis.

Po procedūros rekomenduojama laikytis minkšto maisto dietos, vengti kietų ir labai
karštų patiekalų, kad nepažeistumėte gijimo proceso.

Kontaktinė informacija