Implantacija

Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos su kaulu suderinamos medžiagos titano ar jo lydinio ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį “varžtelis” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, jis turi būti sriegiamas giliai į kaulą. Įsriegus implantą, dantenos yra susiūnamos. Kadangi, tai yra intervencija į kaulą, reikia nuo 3 iki 6 mėnesių, kol implantas prigyja, ir ant jo gali būti užsukamas danties vainikėlis.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Konsultacijos metu burnos chirurgas įvertina paciento situaciją : kaulo kiekį, dantų būklę, esančius defektus ir pasiūlo gydymo variantus. Prieš implantaciją gali būti taikomos papildomos procedūros, reikalingos implantui sėkmingai prigyti. Pvz.: atliekama burnos higiena, taikoma kaulo regeneracijos procedūra, daromas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl pati procedūra visiškai neskausminga. Padaroma keletas nedidelių pjūvių ir atkeliamas dantenų lopas. Toje vietoje suformuojama vieta implantui ir šis įsriegiamas į kaulą. Dantenos susiuvamos, o siūlai išimami po 10–14 dienų. Titanas, iš kurio gaminami implantai, puikiai biologiškai dera su kauliniu audiniu ir tiesiog suauga su juo. Tam prireikia 3–6 mėnesių, priklausomai nuo to, koks implantas buvo sriegtas, taip pat į kokį kaulą buvo sriegta – tikrą ar priaugintą. Titanas nesukelia jokių alergijų ar ligų.

Implantavimo procedūra trunka iki valandos, o dažnai ir gerokai trumpiau, ji nesudėtinga, todėl jau kitą dieną jausitės puikiai ir darbingai. Vieno apsilankymo metu galima įsriegti ir daugiau implantų, todėl, jei reikia atstatyti keletą dantų, neteks planuoti daug vizitų. Mūsų klinikoje sriegiami Osstem ir Strauman implantai.

Kontaktinė informacija